czwartek, 7 grudnia 2017

Sałatki z owocami egzotycznymi

Rzadko robię dania z owocami, bo konsumpcja najmniejszego owoca oznacza jeszcze większe przekroczenie limitu 20g fruktozy, którego na protokole autoimmunologicznym radzą nie przekraczać. Jednak czasami folguję swoim zachciankom (przy czym owoców daję dużo mniej niż w oryginalnych przepisach). Dziś zamieszczam zestawienie najpyszniejszych sałatek z owocami egzotycznymi, na jakie do tej pory natrafiłam.

Sałatki z pomarańczą to osobna kategoria, którą opiszę w osobnym poście. Również o sałatkach z owocami krajowymi napiszę osobno.


Sałatka szparagowa z ananasem i burakiem - miłe w niej (a rzadko spotykane) jest to, że można do niej dorzucić kiełki i rzeżuchęSałatka z burakiem, szparagami i winogronamiSałatka z kalafiorem, ananasem i winogronami - to kolejne danie, które jest dobre mimo pominięcia połowy składników z przepisuSałatka z mango i kalafioraSałatka z grillowaną cukinią, rodzynkami i sosem z awokado - uwaga na rodzynki - zazwyczaj zawierają olej słonecznikowy. Zamiast nich można dać winogrona. Są tym lepsze, że mają mniej fruktozy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz